آشنایی با مدارس ترکیه و هزینه های ثبت نام

آشنایی با مدارس ترکیه و هزینه های ثبت نام

آشنایی با مدارس ترکیه و هزینه های ثبت نام – در کشور تركيه، کودکان در سن هفت سالگي به مدرسه میروند، كل دوره مدرسه ١٢ ساله میباشد. چهار سال ابتدايي ، چهارسال راهنمايي و چهار سال دبيرستان دوره های مدرسه در کشور ترکیه می باشد.

تحصیل درمدارس دولتي ترکیه كاملا رايگان است و تدريس به زبان تركي انجام می شود. مدارس غیر انتفاعی بسیاری هم با استاندارهای جهانی مانند TED در ترکیه وجود دارد و هزینه این مدارس بسته به سطح دانش اموز و برند مدرسه از حدود ۷ هزار لیر در سال تا 30 هزار لیر در سال متفاوت است.

از تحصیل فرزندان در مدارس ترکی نباید ترسید، آن ها از طریق دوستان و همکلاسی ها خیلی سریع با محیط و زبان جدید سازگار می شوند و در مدت 2 الی 3 ماه با زبان ترکی اشنا خواهند شد.

به طور مثال :

برای ثبت نام در مدارس استانبول بعد از اخذ اقامت ترکیه باید به اداره کل اموزش و پرورش استان استانبول مراجعه کنید مدارک مورد نیاز و كارنامه آخرين مقطع تحصيلي فرزندتان را تحویل می دهید در مدت زمان ۲ هفته تاییدیه ثبت نام صادر میشود و معادل سازی میشود. برای تعیین مدرسه به اداره اموزش و پرورش منطقه مورد سکونت خود مراجعه میکنید سپس با مراجعه به این مدرسه در استانبول میتوانید مرحله اخر ثبت نام را انجام دهید.

مارمارا استار

مارمارا استار

من مارمارا استار هستم , مشاور شما در تمامی امور وب سایت , هر سوالی که داشتید از راه های ارتباطی با من در ارتباط باشید.

پست قبلی

کلمات هشداری و ممنوعه در زبان ترکی

پست بعدی

عکس هایی از مدارس ترکیه و آشنایی با تحصیل

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب زبان - Language