خداحافظی مهدی رحمتی از دنیای بازیکنی

رکورد مهار ضربه پنالتی لیگ برتر ایران

رکورد مهار ضربه پنالتی لیگ برتر ایران – مهدی رحمتی که در 39 سالگی تصمیم به خداحافظی از دنیای فوتبال گرفته فوتبالش را از تیم نوجوانان پاس تهران آغاز کرد و بعد از آن به ترتیب در تیم های دخانیات, فجرسپاسی, سپاهان, استقلال, مس کرمان, سپاهان, استقلال, پیکان, استقلال و شهرخودرو آخرین تیمی بود که رحتمی به عنوان بازیکن در ان باز کرد و مربی گری خود را نیز از همین امسال از شهرخودرو شروع خواهد کرد.

خداحافظی مهدی رحمتی از دنیای بازیکنی

آمارهایی از حضور رحتمی در لیگ برتر ایران :

رحمتی در 19 دوره لیگ برتر که به میدان رفته توانسته در 4 دوره عنوان قهرمانی را هم بدست اورد. او در فصول پنجم و دوازدهم همراه استقلال قهرمان شد و در لیگ نهم و دهم با سپاهان این عنوان را تکرار کرد. او به صورت مشترک، سومین بازیکن پرافتخار لیگ برتر است.

سه بار هم در جام‌های حذفی با تیم ‌های فجر سپاسی و استقلال قهرمانی این تورنمنت را کسب کرده است.

همچنین مهدی رحمتی با 191 کلین شیت در صدر بیشترین تعداد کلین شیت سنگربانان لیگ برتر ایران قرار دارد.

مهار 23 ضربه پنالتی در جریان بازی در 466 دیداری که در لیگ برتر برای تیم های مختلف به میدان رفته است در این زمینه رکورددار می باشد.

مهدی رحمتی با 9 بار کلین شیت در دربی تهران رکوردار کلین شیت در دربی پایتخت می باشد.

درلیگ قهرمانان آسیا نیز رحمتی توانسته رکورد 24 بار کلین شیت در این سطح را به نام خود ثبت کند که 17 مورد از کلین شیت های رحمتی با استقلال بوده است.

مهدی رحمتی سال‌ها دروازه‌ بان نخست و بدون جانشین تیم ملی ایران بود و در 76 بازی رسمی پیراهن تیم ملی را بر تن کرده است و در این مدت در 35 بازی موفق به ثبت کلین‌شیت شده تا در 46 درصد بازی‌های ملی دروازه خود را بسته نگه داشته باشد. رحمتی پس از عابدزاده بیشترین بازی و بیشتری کلین‌شیت را در بازی‌های ملی داشته است.

مارمارا استار

من مارمارا استار هستم , مشاور شما در تمامی امور وب سایت , هر سوالی که داشتید از راه های ارتباطی با من در ارتباط باشید.

پست قبلی

رکورد مهار ضربه پنالتی لیگ برتر ایران

پست بعدی

معرفی سریال بیداری سلجوقیان بزرگ از تی ار تی

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب زبان - Language