راه های کار کردن در استانبول

راه های کار کردن در استانبول

راه های کار کردن در استانبول – در استانبول به دو صورت کلی می توان کار کرد , راه اول و بهترین راه انجام کارهای قانونی و راه دوم انجام کارهای سیاه و غیر قانونی می باشد که به هرکدام این دو نوع خواهیم پرداخت , با ما همراه باشید.

راه های کار کردن در استانبول

کارهای قانونی :

کارهای قانونی به دو صورت انجام می شود و هر کدام دارای مزایا و معایبی می باشند , استخدام در کسب و کارهای ترکیه و ایجاد شغل شخصی دو نوع کار هست که شما می توانید با ورود به ترکیه از نظر قانونی برای خود در نظر بگیرید. برای انجام هرکاری در ترکیه نیاز به زبان قوی ترکیه استانبولی دارید و اگر زبان شما خوب نباشد پیدا کردن کار در کسب و کارهای ترکیه امکان پذیر نمی باشد و در کارهای شخصی نیز به مشکل خواهید خورد , اولین و اصلی ترین چیزی که برای کار در ترکیه نیاز دارید زبان می باشد.

میزان حقوق کارها در ترکیه بین 2000 تا 10000 لیر می باشد که با توجه به نوع شغل و مهارت های هر فرد توسط کارفرما تعیین می شود که به صورت معمول به خارجی ها مبلغ کمتری حقوق داده می شود. استخدام در کارهای ترکیه بزرگترین مزیت را از نظر اقامتی برای هر فرد دارد و در صورت استخدام و دریافت اجازه کار دیگر نگرانی از نظر اقامت نخواهید داشت و بعد از 5 سال می توانید اقامت دائم خود را دریافت کنید.

برای شروع کسب و کار برای خود اول نیاز به ثبت شرکت و دریافت اجازه کار را خواهید داشت که هزینه های نسبتا بالایی برای یک مهاجر دارد , پس از ثبت شرکت و دریافت اجازه کار با توجه به شغل مورد نظر هزینه هایی مانند اجاره ملک و استخدام را نیز باید در نظر بگیرید که می توان گقت در اول راه نیاز به 10 تا 15 هزار لیر خواهید داشت و به صورت ماهانه هزینه هایی از بابت کارمندان یا کارگران و هزینه اجاره ملک و … را بهتر است در نظر بگیرید تا در شروع کار به مشکل نخورید.

راه های کار کردن در استانبول

کارهای غیر قانونی :

کارهای غیر قانونی در ترکیه به هیچ عنوان توسیه نمی شود و دردسرهای خاص خود را دارد ولی خیلی از دوستان هنگام ورود به استانبول یا ترکیه به طرف این نوع کارها می روند که معمولا هم جای خواب دارد و هم یک وعده غذایی از طرف کارفرما داده می شود و بین 1500 تا 1800 لیر حقوق دارد ,  ولی بزرگترین عیب این نوع کارها مقطعی بودن آنها می باشد که فقط برای دوره ای از زندگی در ترکیه مناسب هستند و به هر حال پس از مدتی نیاز به کار ثابت خواهید داشت.

اگر به دنبال ثبت شرکت در ترکیه هستید از صفحه ثبت شرکت در کشور ترکیه با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

مارمارا استار

مارمارا استار

من مارمارا استار هستم , مشاور شما در تمامی امور وب سایت , هر سوالی که داشتید از راه های ارتباطی با من در ارتباط باشید.

پست قبلی

خرید از سایت پول اند بیر ترکیه

پست بعدی

لیست شماره تماس های اضطراری ترکیه

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب زبان - Language