گفت‌وگوی ایران برای خرید و فروش سلاح

گفت‌وگوی ایران برای خرید و فروش سلاح

 گفت‌وگوی ایران برای خرید و فروش سلاح – به گزارش خبرگزاری آناتولی ابوالفضل عمویی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس ایران گفت: گفت‌وگوهایی را با بعضی کشورها برای تامین نیازهای محدودمان در حوزه دفاعی آغاز کردیم که در صورتی که بتوانند نیازهای ما را تامین کنند هم خرید سلاح از این کشورها داشته باشیم و هم صادرات آن را انجام دهیم.

به گزارش سایت خبری عصرایران، وی با بیان اینکه این گفت‌وگوها از سوی وزارت دفاع ایران در حال انجام است، ادامه داد: در مرحله‌ای هستیم که نمی توان نامی از هیچ کدام از این کشورها برد، قراردادها هنوز قطعی نشده است.

گفتنی است، پس از لغو تحریم تسلیحاتی ایران، ایالات متحده آمریکا نسبت به این وضوع واکنش تندی نشان داد و مایک پمپئو، وزیر امورخارجه این کشور گفت: حاضریم هر نهاد و فردی که با ایران تجارت تسلیحاتی داشته باشد را تحریم کنیم.

از طرفی، لغو تحریم تسلیحاتی در ایران با واکنش‌های متفاوتی از سوی کاربرای ایرانی شبکه‌های اجتماعی روبرو شد. برخی از افراد آن را به کمبود دارو در این کشور ربط دادند و نوشتند: لغو تحریم تسلیحاتی اثبات مجددی بود که نوک پیکان تحریم‌ها فقط رو به سوی ملت‌هاست و هدف تنها خانه‌ خرابی مردم است که محتاج غذا و دارو و نیازهای اولیه‌شون میشن نه سران حکومت‌ها!

یک خبرنگارحوزه دفاعی هم نوشت: «هنوز چند ساعت نیست تحریم تسلیحاتی تمام شده و معلوم نیست اصلا خریدی بشه یا به سرانجام برسه. اما از همین چند ساعت پیش در توئیتر شروع کردند: آی به جای اسلحه فلان چیزو بخرید و کاش به جای سلاح فلان دارو بیاد. دوستان! اینکه فلان دارو یا هرچی در کشور نیست ربطی به خرید سلاح ندارد، مشکل جای دیگه است.»

منبع : خبرگزاری آناتولی

انجمن مارمارا استار

بازارچه مارمارا استار

اینستاگرام مارمارا استار

کانال تلگرام مارمارا استار

مارمارا استار

مارمارا استار

من مارمارا استار هستم , مشاور شما در تمامی امور وب سایت , هر سوالی که داشتید از راه های ارتباطی با من در ارتباط باشید.

پست قبلی

65 غیرنظامی در آذربایجان جان باختند

پست بعدی

جان‌باختگان حدود 33 هزار نفر در ایران

نظر خود را به اشتراک بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

انتخاب زبان - Language